❱ Dijital diş hekimliği nedir?

Dijital diş hekimliği, bilgisayarlı özel bir programla çalışan görüntüleme ve tarama sistemlerinin diş tedavilerinde kullanılmasıdır.

❱ Dijital diş hekimliği bana ne sağlar?

Dijital diş hekimliği ile birçok diş tedavisini çok daha kısa sürede tamamlamanız mümkündür. Örneğin; köprüler, kalıcı ve geçici porselen dişler, inley ve onley diş dolguları bu yöntem ile yapılabilir.

❱ Dijital diş hekimliği nasıl yapılır? Hangi malzeme kullanılır?

Dijital diş hekimliğinde işlemlerin kısa sürede tamamlanabilmesi için, CEREC adındaki bilgisayar kullanılır. Ağzınızdan kolayca ölçü alan tarayıcı, bilgisayar programları ile işlenir ve yeni dişiniz bu şekilde tasarlanır. Hekiminiz ihtiyaca göre zirkonya, empress, kompozit ve kompozit-porselen malzemelerinden birini seçebilir. Tasarımı tamamlanan dişiniz üretim ünitesinde üretilir ve ağzınıza yerleştirilir. Bu oldukça hassas ölçümlemeler ve uzmanlık gerektiren bir süreçtir.


  • ❱ Tedavim için ne kadar zaman ayırmalıyım?

    Dijital diş hekimliği yöntemlerinde 3-5 dakika içerisinde taramanızı tamamlayabilirsiniz. Ölçüm ve üretim süreçleri tamamlanır ve yeni dişiniz aynı gün içerisinde yerleştirilebilir.

  • ❱ Avantajları nedir?

    Aynı gün içerisinde yepyeni bir dişe sahip olmanızı sağlayarak kısa sürede etkili bir tedavi sunar. Ayrıca tedavinizin sonuçlarını önceden görebilme imkanı sağladığı için içinizin çok daha fazla rahat olmasını sağlar. Ölçümleme dijital ortamda gerçekleştiği için öğürme refleksi olan hastaları zorlayıcı bir müdahalede bulunulmaz ve tedavinin kolay gerçekleşmesi sağlanır. Çok daha hassas ölçümleme yapılabildiği için de daha uyumlu dişler elde edilir.