❱ Gençer Ağız ve Diş Sağlığı Bakımı Bana Ne Sağlar?

Gençer Ağız ve Diş Sağlığı Bakımı, diş sağlığınızın sürekliliği ve tam kapsamlı ağız bakımınız için etkili bir programdır. Bu bakım kapsamında, diş taşı temizliği, dil temizliği, fluor uygulaması ve oral hijyen eğitimi yaptırabilirsiniz.

❱ Gençer Ağız ve Diş Sağlığı Bakımı yaptırarak nasıl bir fayda elde ederim?

İhmal edilen dşi bakımı, dişleri yanlış fırçalama ve yeterince temizleyememe gibi sebepler ile dişlerde zamanla plak birikimi ve çeşitli sorunlar görülebilir. Bu birikimler diş taşı haline gelerek lekelenme yapar. Daha da kötüsü, diş eti çekilmesi, diş eti kanaması ve ağız kokusunu da beraberinde getirir. Böyle sorunlarla karşılaşmamak için, ağız bakımının ihmal edilmemesi gerekir. Bu yüzden de Gençer Ağız ve Diş Sağlığı Bakımı’nı tercih edebilirsiniz.

❱ Gençer Ağız ve Diş Sağlığı Bakımı’nda acı veren bir işlem yapılır mı?

Dişlerin hassasiyetine bağlı ufak sızılar dışında, acı hissedeceğiniz bir işlem uygulanmamaktadır. Diş etlerinizde ödem varsa, bir miktar kanama olur ancak bu korkmanızı gerektirecek kadar yoğun bir kanama değildir.


 • ❱ Nasıl bir süreçten geçeceğim?

  Gençer Ağız ve Diş Sağlığı Bakımı uygulamasına, diş taşlarınızdan ultrasonik temizleyiciler ile kurtulursunuz. Daha sonra air flow adı verilen bir toz diş temizleyicisi ile dişlerinizin aralarındaki birikimler ve lekelenmeler de yok edilir. Özel bir macun ve fırça ile diş yüzeyleriniz parlatılır ve tüm diş aralarınız diş ipi ile temizlenir. Fluor jeli ile diş mineleri güçlendirilerek, hastaya dişlerini doğru fırçalama ve temizliğini korumasına yönelik bir eğitim verilir ve bakım tamamlanır. Tüm yaşlarda yaptırabileceğiniz bu bakımdaki tüm işlemler ortalama 40 dakika sürmektedir.

 • ❱ Kullanılan malzemeler dişlerimi zedeler mi, ultrasonik temizleyiciler ve fluor jeli nedir?

  Ultrasonik uygulamalar, yanlış kullanım ile dişlerinize zarar verebilir. Bu yüzden bu işlemleri mutlaka uzman bir diş hekimine yaptırmalı ve fluor uygulamasını ihmal etmemelisiniz. İşlem sırasında kullanılan Air flow tozunun da bir zararı bulunmamaktadır.

 • Yılda kaç kez yaptırmalıyım?

  Diş yapınıza göre değişkenlik gösterebilecek bu süreye, 6 ayda bir yaptıracağınız doktor kontrollerinizde doktorunuz ile birlikte karar verebilirsiniz.

 • Hamilelikte Gençer Ağız ve Diş Sağlığı Bakımı yaptırılır mı?

  Hamileliğin 3-6 ayları arasında rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Diğer aylarda biraz daha fazla kanama olsa da yaptırmanızda bir sakınca yoktur.

 • Dişlerim Gençer Ağız ve Diş Sağlığı Bakımı’ndan sonra hassaslaşır mı?

  Hayır. Fluor jeli uygulaması dişlerinizde dayanıklılık sağlayacağı için bir sorun yaşamazsınız.

 • ❱ Gençer Ağız ve Diş Sağlığı Bakımı ile ağız kokusu tedavisi ve diş beyazlatma sağlanır mı?

  Ağız kokunuz diş taşlarına bağlı ise bu uygulamadan sonra ağız kokusu ortadan kalkar. Fluor jeli, dişlerinizi güçlendirmek için kullanılır. Diş minenizde fluoapatit kristallerinin oluşmasını sağlayarak daha dayanıklı bir yapı oluşturur ve renklenme ve çürüklere karşı sağlamlık sağlar. Bu jel, hava ile kurutulan dişlerinize uygulanır ve 30 dakika kadar ağzınızı çalkalamadan beklemeniz sağlanır. Bu uygulamanın herhangi bir alerjik etkisi bulunmamaktadır.
  Gençer Ağız ve Diş Sağlığı Bakımı uygulaması, dişlerinizin temizlenmesini sağladığı için renginde açılma etkisi yaratır. Ancak dişleriniz, kendi kemik renginde olacaktır.