❱ Empress diş nedir ve hangi durumlarda uygulanbilir?

Empress diş, kristal yapılı seramik zemin üzerine cam seramik uygulanarak hazırlanan bir çeşit porselen diştir. Metal kullanılmamasına rağmen dayanıklılığı artırılmıştır ve rahatlıkla kullanılabilir. Metal kullanılmaması, zeminde mor bir görünüm oluşmasına engel olur ve oldukça doğal bir sonuç elde edilmesini sağlar. Full porselen tedavisi;
Zaman içersinde ilaç, fluor vb. etkenlerle gerçekleşen renk değişikliklerinde, Beyazlatma ile sonuç almanın zor olduğu kanal tedavili dişlerde, Doğuştan gelen şekil bozukluklarında Aralıklı dişlerde, Gülüş tasarımı uygulamasında kullanılabilir.

❱ Empress’i hangi dişlere yapılır, hangi dişlere yapılamaz?

Empress tedavisi, ön bölge kesici, küçük azı dişleri ve bu bölgedeki tek diş eksikliklerinde uygulanabilir. Arkada bulunan büyük azı dişlerinde, ardı ardına gelen birden fazla diş eksiklerinde ise kullanılmaz ve bu durumlarda daha yüksek dayanıklılık sağlayan zirkonyum dişler uygulanır.

❱ Empress porselen dişler için nasıl ir tedavi süreci gerçimeliyim?

İlk aşamada yüz ve ağız içinizden fotoğraflar ve ölçü alınır. Mock up yöntemiyle gülüş tasarımı gerçekleştirilir ve tedavi sonrasında nasıl görüneceğinizi görmeniz sağlanır.
Sonrasında dişleriniz 2mm kadar aşındırılır ve yeni dişler için tekrar ölçü alınır. Bu süreçte günlük yaşam kalitenizn aynı kalması için geçici dişler yapılırken, kalıcı dişleriniz de laboratuarda hazırlanır. Yeni dişlerinizin üretim süreci tamamlandığında, kalıcı dişler çıkarılarak yeni dişleriniz yerleştirilir.


 • ❱ Bir seansa ne kadar süre ayırmam gerekir?

  Bir seans ortalama 45 dakika sürmektedir.

 • ❱ Empress uygulamasından sonra normal hayatıma ne zaman dönebilirim?

  Rengini ve şeklini koruyan empress dişler, kendi dişinize de zarar verebilecek darbe vb. durumlar oluşmadığı sürece kırılmaz. Ağız içi ile mükemmel uyum sağlayan bu dişler koku da yapmaz.

 • ❱ Empress dişlerin bakımı nasıl yapılır?

  Kalıcı yapıştırma sağlandıktan sonra hemen normal hayatınıza dönebilirsiniz.

 • ❱ Empress dişler diş etinden ayrılır mı, kendi dişim empress altında çürür mü?

  Kalıcı yapıştırma sağlandıktan sonra hemen normal hayatınıza dönebilirsiniz.

 • ❱ Empress diş dayanıklı mıdır, rengi ve şekli bozulur mu?

  Kalıcı yapıştırma sağlandıktan sonra hemen normal hayatınıza dönebilirsiniz.